Marvanová novou ředitelkou OPBH

Marvanová novou ředitelkou OPBH

Nová pražská koalice se sotva stihla usadit do lavic a už tu máme první výsledky. Bohužel se nám na radnici sešel skutečný výkvět levicových intelektuálů, za které by se nemusela stydět ani Strana zelených (ta Stropnického, takovému Bursíkovy by z toho zřejmě slezly vlasy hrůzou, to jen pro upřesnění).

Jedním z prvních hitů, který kolotá dnešním tiskem a sociálními sítěmi, se tak stalo rozhodnutí koalice zatočit s Airbnb, ztělesněné tímto výrokem:

„Vlastníkům Airbnb bytů se musí tento byznys přestat vyplácet. Chceme, aby pro ně bylo výhodnější své nemovitosti raději nabízet běžným nájemníkům.“ Hana Marvanová

Pro novou koalici je signifikantní, že přesně ví, jak by měli občané nakládat se svými penězi. Zejména tedy tak, aby to naplnilo její politické představy a cíle – těm je ostatně sama Marvanová ochotna obětovat téměř vše včetně lidí ve svém okolí a jakýchkoliv politických myšlenek. Jak jinak si vyložit její politickou kariéru? Do Pražského magistrátu kandidovala za hnutí Starostové a nezávislí (STAN), ale v minulosti už Hana Marvanová poctila svou přízní Občanské fórum, ODS, Unii svobody, kterou po jejím sloučení s DEU dovedla coby předsedkyně do politického hrobu, a před pár lety koketovala také s ANO 2011, když podrývala na spravedlnosti Helenu Válkovou, které dělala náměstkyni s neskrývanou ambicí stát se sama ministryní.

To vše by měli mít na paměti ti, kdo jejím současným snahám tleskají a zaštiťují se přitom nájemníky pražských činžáků, které otravují hluční cizinci využívající Airbnb. Příště se totiž může ukázat, že v zájmu narovnání přístupu k bydlení a vyřešení bytové krize v Praze dojde nejen k městem garantovaným půjčkám, ale magistrát také zatočí s těmi, kdo mají byty které dostatečně nevyužívají, nebo si pro sebe dokonce uzurpují více obytného prostoru, než by se v průměru slušelo.

Jinými slovy jásání nad omezením Airbnb se může dříve nebo později vrátit všem v podobě novodobého OPBH, ve kterém nám pak všem jeho ctihodná ředitelka Marvanová vysvětlí, jak máme bydlet a zatočí se všemi, komu se to nebude líbit. Tak nějak po bolševicku, jak by řekl major Borovička aka Malinkatej ďábel.

Napsáno pro ZDROJ.CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..