Cokoliv bude lepší než současná demi-vláda

Cokoliv bude lepší než současná demi-vláda

Úvahy o tom, zda chystaná vláda Hnutí ANO s ČSSD a podporou KSČM bude pro naši zemi spíše požehnáním nebo prokletím do značné míry odrážejí hodnotové postoje toho kterého člověka. Pěkně je rozebrali třeba kolegové na ZDROJ.CZ.

Je ale jisté, že současná demi-vláda devastuje státní správu. A nejde ani tak o personální čistky, které Andrej Babiš a jeho ministři provedli se služebním zákonem v ruce (a jemu navzdory). Jde především o nejistotu, o vědomí, že současné obsazení vládních křesel má velmi blízkou lhůtu expirace. Tato nejistota totiž paralyzuje jakoukoliv aktivitu úřadů.

To by nemuselo samo o sobě vypadat jako úplně špatný stav. Každý zákon, který nebude přijat, je v dnešní přeregulované době požehnáním. Problémem je, že na jednotlivých úřadech je rozběhnutá celá řada aktivit, které dnes již téměř půlročním „čekáním na Godota“ začínají nabírat skluz, případně pomalu kolabují. A to nás může stát stovky milionů nebo i miliardy v utopených nákladech, které se už nemusí podařit zachránit.

Z tohoto pohledu tedy jakákoliv trvalejší vláda bude požehnáním, bez ohledu na její program a hodnotovou orientaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..